Új kutyaitató kutak a kerületben – gondoskodás négylábú barátainkról!

Új kutyaitató kutak a kerületben – gondoskodás négylábú barátainkról!

🐕A kerület vezetése újabb lépést tett az állatbarát szemlélet erősítése felé: a napokban új kutyaitató ivókút került kihelyezésre és üzembe helyezésre a Magyarok Nagyasszonya téren.

💦A nyári melegben különösen fontos, hogy a kutyasétáltatás közben négylábú kedvenceink is hozzájuthassanak friss ivóvízhez. Ezek az újonnan telepített ivókutak nemcsak praktikusak, de esztétikailag is illeszkednek a környezetükbe.

📍 A fejlesztés azonban itt nem áll meg! A hét második felében a Nap utca – Futó utca sarkon lévő és a Bláthy Ottó utcai kutyaitató beüzemelése is várható, így újabb ponton válik elérhetővé az ivóvíz a kerületi kutyások számára.

🛠️ Miért fontosak ezek a kutak?

  • 🌡️ A nyári hőségben életmentő lehet az állatoknak a friss víz.
  • 🐾 Csökkenti a kiszáradás kockázatát hosszabb séták során.
  • 🚰 Hozzájárul a kulturált kutyasétáltatáshoz, tisztább közterületekhez.

A városvezetés elkötelezett amellett, hogy minden lakó – emberek és állatok egyaránt – komfortosabban érezhessék magukat a közterületeken. Az új ivókutak kis lépésnek tűnhetnek, de fontos részét képezik annak a törekvésnek, hogy zöldebb, élhetőbb és gondoskodóbb kerületet építsünk.